دوشنبه۳۰/۱۰/۱۳۹۸
مقالات ما
کارشناسان ومحققان این شرکت جمعی از فارغ التحصیلان رشته شیمی و زیست شناسی گرایش تغذیه گیاهی از دانشگاههای معتبر هستند که بطور تخصصی در زمینه مواد شیمیایی که در بخش کشاورزی بعنوان کود آهن مورد مصرف قرار می گیرند، پژوهش و فعالیت می کنند. به عنوان مثال فعالیت های متنوعی بر روی کودهای Fe-EDTA و Fe-EDDHA و Fe-EDDHSA و Fe-EDDHSA و Fe-HEBD از نظر محاسن ، معایب ، سنتز و... در سالیان گذشته در این مجموعه انجام شده است با توجه به مشکلات کود آهن از خانواده EDDHA این مجموعه اقدام به عرضه ترکیب جدیدی بنام اختصاری Fe-EDDHSAM نموده است که می تواند بعنوان کود آهن مورد مصرف قرار گیرد و مشکلاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد را نداشته باشد. بطور خلاصه معایب ترکیب Fe-EDDHA را می توان چنین فهرست نمود:
1- درصد پائین عنصر آهن، طوریکه در بهترین حالت از 6 % کل آهن موجود در ترکیب Fe-EDDHA تنها 80% آن یعنی فقط 8/4 % که به شکل ایزومر اورتو- اورتو است، قابلیت جذب توسط گیاهان را دارد.
2- شرایط سخت نگهداری و مصرف کود Fe-EDDHA ، طوریکه در معرض نور آفتاب و مقابل اشعه UV ، آهن قابل جذب به ترکیب غیر قابل جذب یعنی ایزومر اورتو- پارا تبدیل می گردد.
3- عوارض زیست محیطی ترکیب Fe-EDDHA ، طوریکه پس از مصرف آهن توسط گیاه، باقی مانده برجای مانده از خانواده EDDHA ، در خاک کشاورزی مشکلات فراوانی برای محیط زیست به دنبال خواهد داشت. به عبارت دیگر ترکیب Fe-EDDHA از نظر زیست تخریب پذیری شرایط قابل قبولی ندارد.
جهت مشاهده اطلاعات ثبت شده، بر روی لینک آن كليك نمایید.
کود سکواسترین آهن EDDHSAM
کاربرد های کود کلات آهن